Nowe zdjęcia!

1 (2)

W galerii jest kilka nowych zdjęć, z kolekcji Marzeny Watrak (dzięki ci wielkie!).

Świetna jest ta pocztówka, dzieci brodzące w strumyku (i łabędzie?), po lewej płot, bo podobno do rzeczki przylegały ogrody warzywne położonych przy niej domostw.

Kto za tym, żeby powycinać chaszcze i powrócić do uładzonej, zagospodarowanej wersji biegu Gryżynki? Ja chyba nie , mimo wszystko… 😉

Ten wpis został opublikowany w kategorii Różne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

5 odpowiedzi na „Nowe zdjęcia!

 1. marta pisze:

  a ja chyba tak… ale to nierealne .

 2. Asia Miś pisze:

  zdjecie z dziećmi odkrywa tajemnicę zagospodarowania terenu wokół stumyka!:).Myślę,że ten ogród po lewej to może być obecny ogród pana Pileckiego bo strumyk biegnie w tym miejscu w linii prostej.Ale w zasadzie to może byc tez wyżej koło Mariunka.A chaszcze jak widać wtedy też były i olchy tez rosły ale napewno nie było ich tak dużo,Kurcze dzis Gryżynka i ukryta a wtedy ludzie bardziej nią chyba żyli.Może jednak kosy nie wyprowadziłyby się z doliny rzeczki gdyby powrócić do przeszłości?.Tu by trzeba byłoby zasięgnąc opini fachowców.Przyrodników i hydrologów no i mieszkancow:).

 3. Asia Miś pisze:

  Jeszcze chciałam dodać,że to gęsi raczej a nie łabędzie:).

 4. Marian Dolata pisze:

  A ja myślę, że rzeka Gryżynka na tej pocztówce to widok z mostu w lewą stronę, koło starej kuźni, a ogród o którym mowa, był ogrodem P. Koper. Jeżeli jestem w błędzie oczekuję innych sugestii.

 5. zojka pisze:

  To nie ogród Koprów raczej Pileckich

Możliwość komentowania jest wyłączona.