SPG reaktywacja i impreza koło starej fontanny

No i jest, udało się! Stowarzyszenie reaktywowane! Na ostatnie zebranie w budynku dawnej Oazy (w jeszcze dawniejszym domu Meyera) znów przyszło było bardzo wiele osób chcących działać na rzecz Gryżyny. Wszyscy mężnie i cierpliwie przetrwaliśmy formalno – prawne zawiłości, podnosiliśmy ręce, zgłaszaliśmy postulaty, podpisywaliśmy uchwały. Więc: nowy zarząd wybrany, nowi członkowie przyjęci a członkostwo honorowe jednogłośnie nadane zostało Panu Janowi Aulichowi.

W Stowarzyszeniach zarząd być musi, bo ktoś powinien podpisywać, delegować i pilnować.  Ale nie chodzi tu o hierarchię, nie chodzi o władzę. Działanie ma być wspólne, bo tylko wtedy ma sens i tylko wtedy cieszy. Współdziałanie to wymiana energii; nie możemy zmarnować tej, która jest w nas teraz. Osobiście tego przypilnuję, zwłaszcza, że razem kilkoma innymi zacnymi osobami znalazłam się w zarządzie 😉

Stowarzyszenie będzie miało niedługo swoją stronę, gdzie znajdziecie wszystkie informacje. Adres ( przyjaciele.gryzyna.pl) już działa, postaramy się szybko wypełnić stronę treścią.

A tydzień później była impreza „Sąsiedzi Sąsiadom”, o której już tu mogliście przeczytać. Wszystko nam sprzyjało: i ludzie chętni do pomocy, i miejsce, magiczne wśród tych starych dębów, i ciepła, letnia noc.

Na początku Kasia i Ania zajęły nasze dzieci – malowaniem, robieniem dekoracji   i lepieniem w glinie. Druga Ania przygotowała świetne jedzenie, Fryderyk i Maja zagrali Czajkowskiego, a do tańca przygrywała kapela.  Surrealistyczne atrakcje zapewniła nam niespodziewanie Grupa Rekonstrukcji Historycznych z Krakowa i z Niemiec, która akurat przebywała w Gryżynie na … hm, obozie ? 😉 Trudno to opowiedzieć, trzeba było zobaczyć jak niemieccy żołnierze tańcowali z polskimi cywilkami!

Było naprawdę fajnie, pozdrowienia i podziękowania dla wszystkich 🙂

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Różne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „SPG reaktywacja i impreza koło starej fontanny

  1. m.kurmanska pisze:

    dodam, że honorowym członkiem stowarzyszenia został też Henryk Kasowski.
    Tak więc mamy ich dwóch. 🙂

  2. Piotr pisze:

    To była najlepsza wspólna impreza w Gryżynie za moich czasów!Proszę więcej zdjęć!:).

Możliwość komentowania jest wyłączona.