Wielkanoc, wiosna!

Wreszcie wiosna w Gryżynie !
Widać ją co prawda tylko w te słoneczne i cieplejsze dni , których póki co za wiele nie ma ale jednak widać. Przebiśniegi kwitną, tu i ówdzie pierwsze listki na drzewach , ptaki coraz głośniejsze , żurawie jak co roku krzyczą a więc lada chwila dostaniemy wreszcie sporą porcję wiosennej energii.
Ten ubiegły rok nie był dla Gryżyny wesoły. Jeszcze nigdy nie było tu tylu pogrzebów … Ostatnim który odszedł był Marian Pacholczyk. Tu się urodził, tu przeżył całe swoje niedługie niestety życie. Niech Mu lekko będzie tam gdzie teraz jest …
Może ten nowy rok będzie łaskawszy i nie będziemy się już na pogrzebach spotykać …Życzmy sobie tego wszyscy.
A wracając do pierwszego wiosennego spaceru… Bardzo dużo drzew powaliły ubiegłoroczne jesienne wichury. Najwięcej sosen ale też dębów i brzóz.
Złamał się dąb , który rośnie przy polanie na tzw.” domkach”. Złamała się w połowie jedna z tych dwóch lip rosnąca w miejscu gdzie kiedyś była leśniczówka południowa ( może odbije ?). Krajobraz więc miejscami raczej przygnębiający.
Ale wody w jeziorze i stawach dużo i kaczek całe stada. W Ośrodku nad jeziorem śliczny nowy pomost ( jego piękne zdjęcia na str. int. Ośrodka ).
Wszystko razem napawa optymizmem więc … oby do prawdziwej wiosny!

Wszystkim mieszkańcom i miłośnikom Gryżyny życzymy wszystkim Wesołych Świąt Wielkanocnych!
Marta Miś.P1170864 P1170868 P1170869 P1170873 P1170878 P1170885 P1170886

Ten wpis został opublikowany w kategorii Różne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Wielkanoc, wiosna!

 1. Lech Piotrowski pisze:

  Marto!
  Jaka piękna wiosna w Gryżynie.
  Mam nadzieję że w weekend majowy uda mi się przyjechać.
  Serdeczne pozdrowienia!

 2. Jakaś cisza nad Gryżyną pisze:

  Miło że ktoś wspomniał Marysia=tak przeżył swoje całe krótkie życie tam,był tam szczęśliwy jak wielu z nas,patrzy z „górki”jak to się kiedyś mówiło, i patrzy na zmiany jakie przechodzą,Ale prawda jest taka że” niestety albo stety jaką”GRYŻYNA ” była kiedyś,za czym wszyscy tęnskniąjaka jest dziś,ale „jutro”będzie inna”=podobna do wiele pięknych miejsc w Polsce.pozdrawiam wszystkich co kochają Gryżyne.

Możliwość komentowania jest wyłączona.