Zdjęcia współczesne

14 odpowiedzi na „Zdjęcia współczesne

 1. Sławek S. pisze:

  Może ktoś zrobi świeże zdjęcia z Gryżyny?

 2. Wojciech Piotrowski pisze:

  Jak można wysłać zdjęcie? I wpis? Na jaki adres?

 3. marta pisze:

  Piękne zdjęcia Panie Marianie …

 4. M&A pisze:

  więcej zdj. współczesnych poproszę 🙂

 5. Marta Gąsior pisze:

  Witam, nie mogę nigdzie znaleźć aktualnych informacji na temat pałacu Hohenzollernów, czy jest tam obecnie jakiś hotel, pensjonat? Mój dziadek, Lech Skórski, był kiedyś właścicielem tego obiektu, chcielibyśmy znowu Go tam zabrać.
  Pozdrawiam, Marta
  P.S. Świetna strona, czy jesteście tez może na Facebook’u?

  • Mirek Urbańczyk pisze:

   Proszę przekazać serdeczne pozdrowienia panu Lechowi Skórskiemu. Ja i moja rodzina mieszkaliśmy u Pani dziadka coś koło półtora roku, w czasie gdy remontowaliśmy dom. Pamiętam jak mi ciarki po plecach chodziły, a włosy dęba stawały, gdy czasem musiałem późno w nocy iść do kuchni. Duchów ci tam było dostatek :)) Na szczęście same dobre!
   Pałac i pan Skórski to moje pierwsze spotkanie z Gryżyną. Swoim białym volvem zawiózł mnie na młyny i nad wąwozy, pokazał jezioro i wspomniał o Rancho Henryka Kasowskiego.. No i się zaczęło!

   Serdecznie pozdrawiam!

 6. mm pisze:

  W pałacu jest pensjonat, przynajmniej teoretycznie 😉 Ważne, że jest w dobrym stanie, ostatnio odnowiono dach, a magnolie kwitną pięknie jak zawsze. Myślę, że udałoby się Wam odwiedzić nowych właścicieli, mogłabym zapytać przy okazji, kiedy byłoby to możliwe.
  Dzięki za dobre słowo – tę stronę tworzą wszyscy, którzy tutaj zaglądają 🙂 FB kradnie czas, więc nie ma nas tam 😉

 7. Asia Miś pisze:

  Szukalismy namiaru na Pana Skórskiego!!Wiemy,że mieszka w Świebodzinie i oczywiście się znamy osobiście.
  Być może jest w posiadaniu starych dokumentów czy zdjęć …dotyczących wsi lub pałacu?
  Proszę koniecznie dać znać jak będzie się Pani z dziadkiem wybierać do Gryżyny:)_.

 8. Asia M pisze:

  A Palac jest prywatny i nie prowadzi dzialalnosci hotelowej niestety.

 9. M.Kurmańska pisze:

  Asiu! Na spotkaniu u Magdy, w lipcu ubiegłego roku przekazałam Ci do wglądu teczkę z materiałami o Gryżynie i pałacu. Otrzymaliśmy je z Heńkiem od Leszka Skórskiego. Zajrzyj do niej 🙂

 10. Pani Marto Pani dziadka dość często spotykam w Świebodzinie.Odwiedziłem Go w jego obecnym mieszkaniu , powspominaliśmy czasy gryżyńskie wypiliśmy jego słynną irlandkę ( zorientowani wiedzą o co chodzi ).Pani pewnie nie wie ale zaraz po wojnie Pani dziadek i moja mama jako kilkunastolatki mieszkali w jednej miejscowości niedaleko Gryżyny.Po kilkudziesięciu latach spotkali się w Gryżynie i przy stole pod lipami u mnie w gospodarstwie mogli powspominać swoje młodzieńcze jakże niełatwe wówczas czasy.
  Pozdrawiam Henryk Kasowski

Możliwość komentowania jest wyłączona.